Jdi na obsah Jdi na menu
 


KDY ZAČÍT S VÝCVIKEM

17. 4. 2008
KDY ZAČÍT S VÝCVIKEM
S výchovou a i s postupným výcvikem psa začínáme od ranného věku štěnátka,u chovatele by si měl zvyknou na hru se svými sourozenci a na přítomnost lidí.Po odtržení od matky přichází k novému pánovi.Ten ho musí postupně seznamovat se vším novým ve svém novém domově jako je -bouda nebo pelíšek, kde bude odpočívat a další zákoutí domova-zahrada,dvorek,garáž,sklep,atd. Poté by se měl začlenit do své nové lidské smečky, kde mu určíte své místo.
Pejska pak začneme vychovávat, aby věděl, co smí a co je pro něj zakázané.
Navykáme ho na své jméno, pak na obojek a vodítko, pak se ho snažíme zabavit různými vycházkami , hraním z míčkem aby věděl, že když budete s ním, tak bude mít o zábavu postaráno a vybije si přítom svou enegii. Když se mu nebudete věnovat tak vám z nudy na zahradě vyhrabe atomový kryt, okouše boty , nábytek,..atd. Pak je dobré zajít na cvičák, kde se pes naučí chovat mezi dalšími psi a lidmi.
Nabízí se spousta možností využití vrozených dovedností psa (agility, tanec ze psem, obedience, flyball, caniscros,...,atd),
Ať se rozhodnete pro cokoli, tak alespoň základní výcvik by měl absolvovat každý pes bez rozdílu plemene, měl by alespoň ovládat povely - ke mně, k noze, sedni, lehni, vstaň, pusť , fuj a samozřejmě chodit spořádaně na vodítku, buď u nohy nebo na délku vodítka aniž by psovodem smýkal po všech koutech dle své vůle .

Obrazek

Tanec se psem


Obrazek

Agility


 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

poptávka

(Barbora, 23. 12. 2010 19:34)

Dobrý den, chtěla bych se zeptat kolik se platí za váš výcvik...???Předem děkuji za odpověď...

Re: poptávka

(Alice, 24. 3. 2012 20:55)

Dobrý den, pořídily jsme si štěňátko rotvajlerky, tak bych se chtěla zeptat, kdy máme začít chodit na cvičá na základní výcvik a na cenu. Děkuji za odpověď

Re: Re: poptávka

(ŠIMÍKOVÁ MARCELA, 25. 3. 2012 8:11)

z výcvikem můžete začít ,nebo respektyvě přijít na cvičák po všech povinných očkování.Platíme roční poplatek 300kč a k tomu 100kč za brigádnické hodiny pokud je člen behem roku odpracuje 10hodi tak jsou mu na konci roku vráceny nebo převedeny na další rok.